Вижте мига, в който бебе с увредено зрение вижда майка си за пръв път
09 април 2016 09:10 Mobile watches 2613 прочита Mobile comments 2 коментара

Бебе, което страда от рядко заболяване, засягащо зрението му, видя майка си за пръв път и се усмихна, а този момент просълзи всички, видели кадрите.

4-месечният Леополд Репънд е с албинизъм. Това състояние засяга цвета на косата, кожата и очите и означава, че бебето не е в състояние да вижда правилно. Бащата на детето, който е филмов продуцент, разказва, че всички са се разплакали в трогателния миг, в който на бебето са поставени специални очила и то за пръв път е видяло ясно света около себе си.

Лео е роден с Oculocutaneous Albinism, засягащ едно на 20000 деца. Освен че влияе на цвета на кожата, косата и очите, състоянието оставя болните с изключително лошо зрение. На детето са изработени специални очила от мек гумен материал, за да не го драскат. Благодарение на тях Лео вече вижда света нормално, а първата му "гледка" е на любящата му майка, на която бебето не спира да се усмихва.

Занапред той ще се сблъска с още неприятности, като например повишен риск от рак на кожата и чувствителност към светлина, но засега той се радва на новооткрития свят.

framar.bg

2 коментара
Коментирай
09.04.2016 19:14 | лили
Милото детенце дано да се оправи напълно и кураж на родителите му
09.04.2016 22:23 | 66
Бог да му е на помощ
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар


Въведете кода от картинката