Разкрасете се с динени семки, вижте ползата от тях
28 август 2014 10:02 Mobile watches 2757 прочита Mobile comments 1 коментар

Всичко създадено от природата има своите полезни свойства. Включително и семките на повечето плодове и зеленчуци, които консумираме ежедневно, и за съжаление изхвърляме в кофата за боклук. Представяме ви ползите от семките на динята, които повечето от нас пренебрегват и избутват в края на чинията.

Ненаситените мастни киселини в динените семки поддържат кожата хидратирана, гладка, мека и тонизирана. Някои хора дори третират успешно акне и друго проблеми с кжата с тях.

Както всички знаем, антиоксидантите са чудодейни за подмладяването на кожата. Динените семки съдържат достатъчно за подобен ефект – през лятото е достатъчно да хапвате около 1-2 шепи семки от диня (разбира се заедно с динята) на седмица.

Маслото от динени семки е още по-полезно за кожата, защото то съдържа само най-благоприятните за кожата вещества, извлечени от семките. Често то се използва като съставка в бебешките олиа. Оставя кожата хидратирана и мека.

 

Приложението на маслото също премахва излишния себум, мръсотията и натрупванията в порите на кожата, за да я остави чиста и да я отърве от акнето.

Недоказано е все още, но някои от съставките в динените семки предпазват кожата от някои специфични типове рак на кожата, както и инфекции.*ladyzona.bg

1 коментар
Коментирай
29.08.2014 08:30 | билкар
Ако просто гълташ цели динените семки, също така просто ще ги изакваш. Твърдата им обвивка не се разгражда в стомаха и червата и те се изхвърлят цели от организма. А ако искаш да извлечеш здравословна полза от тях, трябва да ги изсушиш и да ги смелиш, чак тогава да ги хапваш за здраве!
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар


Въведете кода от картинката