Деликатно и много вкусно: Семифреддо с лимон и бял шоколад
28 май 2017 10:07 Mobile watches 2200 прочита Mobile comments 0 коментара

Семифреддо - наслада за сетивата ви от Италия. Приготвя се лесно, но е изключително деликатен и вкусен десерт, който със сигурност ще стане част от любимите ви. Ето какво е нужно:

250 мл сметана

125 гр пудра захар

2 жълтъка

2 лимона

200 мл мляко

70 гр захар

30 гр брашно

100 гр. бял шоколад

Най-напред трябва да приготвим крема от лимони. Сложете млякото за се стопли на тих огън. В това време в съд смесете жълтъците, сока и настърганата кора от 1 лимон, брашното и захарта, разбъркайте добре и прибавете бавно на в млякото.

Бъркайте с дървена лъжица, докато се сгъсти и оставете да изстине. Разбийте сметаната Вземете правоъгълна форма за кейк, сложете кухненска хартия и поставете върху нея половината от разбитата със захар сметана.

Изсипете крема от лимони и покрийте с втората част на сметаната. Оставете в хладилник за 2 часа, извадете от формата внимателно махнете хартията и залейте семифреддото с разтопен бял шоколад.

Украсете с парченца лимон и настърган бял шоколад. Невероятно вкусно е, пробвайте веднага.

П. Петрова

0 коментара
Коментирай
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар


Въведете кода от картинката