Снимка: Сия Рибагина
Козуначена торта за 20 минути
17 април 2017 12:11 Mobile watches 2646 прочита Mobile comments 0 коментара

Необходими Съставки

козунак - 500 г
заквасена сметана - 800 г
сладко от малини - 150 г
шоколад - 100 г млечен

Начин на приготвяне

Ако ви е останал козунак от Великденските празници, може да го превърнете в страхотен десерт. За целта ви трябва кръгла дълбока купа, аз ползвах тази от миксера, може и купа за салата. Вземете един найлонов плик и го сложете разтворен в купата, така че да покрива дъното и стените ѝ, а краищата му да стърчат навън.

Нарежете козунака на тънки парчета и го наредете по стените на купата, като ги застъпвате леко. На дъното сложете също парче козунак. В отделна купа сложете сметаната, сладкото и шоколада, нарязан на малки парченца. Разбъркайте до еднородна смес.

Сипете половината от тази смес в купата с козунака, намажете и страничните парчета, в средата сложете пак парчета козунак, сипете пак останалата сметана и завършете с козунак, който трябва да наподобява капак на края на купата.

Съберете стърчащите краища на пликчето и завийте отгоре последния ред. Вземете една чиния и хубаво притиснете отгоре. Оставете така приготвената торта в хладилник за няколко часа да стегне.

Преди поднасяне отворете плика, сложете голяма кръгла чиния и обърнете купата в нея. Получава се кръгла торта, наподобяваща топка. Махнете внимателно пликчето и пожелание поръсете с пудра захар или шоколад. Тортата се приготвя за по-малко от 20 мин Gotvach. bg

0 коментара
Коментирай
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар


Въведете кода от картинката