Лондон взе решение: Край с естествената кожа! Забраниха я на Седмицата на модата
25 септември 2018 09:36 Mobile watches 1107 прочита Mobile comments 0 коментара

От следващата есен, на подиума на Седмицата на модата в Лондон естествената кожа ще е забранена.

Решението бе взето от Британския моден съвет, след допитване до модните дизайнери.

Така Лондон става първата модна столица, в която естествената кожа вече е забранена на модните подиуми. Стъпката никак не е изненадваща, предвид зачестилите протести в британската столица срещу жестокото отношение към животните.

През 2016-а, протестите срещу естествената кожа по време на модната седмица са били 25, а следващата година броят им е скочил десетократно до 250.

Според Британския моден съвет, решението е естествено продължение на една тенденция, която се наблюдава както сред дизайнерите, така и сред крайните потребители.

Британското общество от години демонстрира все по-осъзнато отношение към правата на животните и към използването на естествени кожи в модата. Самите потребители вече не желаят да носят облекла, за направата на които е проявена жестокост към други живи същества. Това бе причината наскоро иконичната модна къща Burberry да се присъедини към брандовете, които спират да използват естествена кожа.

0 коментара
Коментирай
ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар


Въведете кода от картинката